Serie A : Fc.Inter 2-0 Reggina

Ne ndeshjen e cila u zhvillua te shtunden mbrema , ne stadiumin Giuseppe Meazza , Inter shenoj fitore ndaj Reggines me rezultat 2:0 !

20' minuta te para Inter e pati iniciativen dhe shenoj gol ne minuten e 14' ne per mes te rikthyerit Ibrahimovic nga penalltia , te cilin e nxori Cambiasso.
Reggina nuk pati qka te humb dhe sulmonte me gjitha forcat , por Julio Cesar tregoj se eshte portieri ma i mir ne bot dhe nuk ia lejoj te shenoj.
Pas nderprerjes Inter perseri shenoj, tani ishte Burdisso ai i cili me kok shenoj ne minuten e 34' , pas krosimit perfekt nga Luis Jimenez .

Nga rastet tjera mund te veqohet dhe tranzverzalja te cilen e goditi Ibrahimovic nga gjuajtja e lir.

Ne pjesen e dyt Inter nuk shpenzoj shum energji dhe e ruajti rezultatin te cilin e krijoj ne pjesen e par.

Te dielen nga ora 15:00 , zhvillohet ndeshja ne mes te legjendave te Interit , dhe mysafirëve te ftuar ne ceremonin e 100 vjetorin te klubit FC.INTERAZIONALE !