Inter me 10 lojtar barazoj ne Friuli !

Ne ndeshjen e cila u zhvillu sot ne Udine , Udinese dhe Inter luajten baraz 0:0 ! Loja ishte e mir dhe Inter pati iniciativ te let deri ne minuten e 21' kur nga loja u perjashtu , me karton te kuq , Cesar! Pej ati momenti Udinese sulmonte me te gjitha forcat por nuk e gjeten golin! Ne pjesen e dyt Inter luajti ma mir dhe pati raste per shenim por Ibrahimovic dhe Cruz nuk paten fat! Intterit ju anulua goli nga Ibrahimovic per shkak te faullit te cilin e beri pikrisht Ibra !

Per Interin ne ket takim u paraqiten keta lojtar : 12 Julio Cesar; 16 Burdisso, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 5 Stankovic, 19 Cambiasso, 31 Cesar; 8 Ibrahimovic, 9 Cruz.
Banka:
1 Toldo, 11 Jimenez, 14 Vieira, 18 Crespo, 21 Solari, 24 Rivas, 30 Pelé

Pas fitores se djeshme te Romes ndaj Palermos me rezultatin 1:0 , tani Inter ka 5 pik ma shum se Romaket te cilet jan perciellcja e par e kampioneve aktual !