Super Mario shkatroj Juventusin !!

Ne ndeshjen e kthimit te Coppa Italia-s e cila u zhvillua ne Torino ne mes te Juventusit dhe Inter-it , Neroazzuret shenuan fitore me rezultat 2:3 ! Loja ishte fenomenale dhe me shum raste per shenim !

Inter i pari kaloj ne epersi me an' te 17-vjeqarit Mario Balotelli i cili shenoj ne minuten e 10'.(0:1)
Avantazhi i Inter-it zgjati vetem 4' minuta , kur nga gjuajtja e lir Del Piero goditi ne mur t gjall e topi u devijua dhe perfundoj pas shpindes te Toldos !
Ne minuten e 31' pas nje akcioni te rezikshem te ''Bianconerve'' erdhi goli i dyt per Juven , ket her shenoj Iaquinta (2:1).
Ne minuten e 37' Luis Jimenez gjujti furishem , mbrenda zones me dor luajti Hasan Salihamidzic, 11-metersh per Interin. Nga pika e bardh ishte i sigurt Julio Cruz i cili barazoj rezultatin ne 2:2 !
Keshtu prfundoj pjesa e par !

Ne pjesen e dyt Inter tregoj qe eshte ekip shum ma i mir dhe e pati iniciativen gjat ter kohes !
Si rezultat i lojes se mir te Interisteve erdhi goli i tret , perseri ne sken 17-vjeqari i cili me golin e tij te 2-t ne ndeshje dhe te 4-tin ne 2-loj , kaloj Interin ne epersi 2:3 !
Deri ne perfundim te dyja ekipet paten raste per shenim por nuk realizuan !

Ne minuten e 85' , nga loja u perjashtu Mauro German Camoranesi pas nderhurjes ndaj 20-vjeqarit Pele' !

Rezultati nga te dyja ndeshjet eshte 4:5 per Inter-in!

Ne gjysem finalen per Coppa Italia , Inter do te takohet me Lazion i cili e eliminoj Fiorentinen nga ky kompeticion , pasi qe fitoj ne te dy ndeshjet me rezultat (2:1 , 1:2) !