Inter me 10 lojtar shenoj fitore shum te vlerëshme !

Ne ndeshjen me Empolin , Inter tregoj edhe niher forcen e vet . Ne ket takim Inter me mund te madh shenoj fitore me 1 lojtar ma pak , pasi qe ne perfundimin e pjeses se par Patrick Vieira u ndeshkua me karton te kuq !

Ndeshja ishte perfekte , me shum raste per shenim ( tipike Italiane) ! Inter ne fillim nisi furishem tu sulmoj dhe ne minuten e 34' , Il' Drago ( Dejan Stankovic) nxori penalltin , te cilen ne gol e shendroj Ibrahimovic! Pas vetem 5 minuta Inter mbet me 10 lojtar ne fush !

Ne pjesen e dyt Inter pati shum veshtersi per ta ruajtur avantazhin minimal , por fuqija e keti ekipi edhte shum e madhe , dhe ija dolen te shenoj fitore shum te randesishme per faktin qe Roma u mposht nga Siena me rezultat te fell 3:0 !

Shpetimtari i Interit ne ket ndeshje ishte portieri Julio Cesar , i cili dy her shpetoj gol te sigurt , e ne minuten 83' mbrojti penalltin te cilen e shkaktoj Matrix !