Serie A : Inter 2 : 0 Livorno ( Suazo 14' , 18' )

Ne munges te Ibrahimovic , Cruz , Jimenez , Cesar , Dacourt dhe Samuel , Inter shenoj fitore ndaj Livornos me rezultat 2:0 ! Te dy golat per Interin i shenoj David Suazo ne minutat 14' dhe 18' .

Inter e ka pasur iniciativen gjat ter ndeshjes dhe pati shum raste per shenim. Pjesa e par kalon ne dominim te plot te Neroazzurrëve , dhe si rezultat i kesaj ishin dy gola te shenuara nga Suazo.

Ne pjesen e dyt Livorno pati raste per shenim por Julio Cesar ishte i perqendruar dhe e ruajti porten e Inter-it. Se pari nga gjuajtja e lire njeri nga lojtaret e Livornos goditi shtyllen e me pas gjuajtjen e Bogdanit per mrekulli e mbrojti Cesar.

E rendesishme per Inter-in eshte se pas pushimit te gjat ne akcion u kthye Luis Figo . Ai hyri ne loj 10 minuta para perfundimit dhe tregoj nje loj te mir !

Me ket fitore Inter me nje dor e mban trofeun pasi qe Roma pesoj humbje ne Torino nga Juventusi 1:0 , dhe eshte mbrapa Inter-it 11 pik !