Serie A : Sampdoria 1:1 Inter (Cassano 65', Crespooooooo 76' )

Ne ndeshjen e sotme e cila u zhvillua ne stadiumin e nxet te Sampdorias , Sampdoria dhe Inter luajten baraz 1:1 .

Ne pjesen e par Sampdoria e kishte iniciativen dhe rezikoj shum her porten e Interit por Julio Cesar ishte ne nivel te duhur . Inter kryesisht luajti me kundersulme por nuk ariti te rezikoj seriozisht porten e vendasëve.

Ne pjesen e dyt Inter mori iniciativen dhe ne fillim te pjeses se dyt pati rastin qe te kaloj ne avantazh , por nuk ia doli . Loj te mir ne pjesen e dyt per Interin tregoj Hernan Crespo , i cili pati raste per shenim por nuk pati fat.

Nga nje kundersulm ne minuten e 65' , dalien e gabuar te Materazzit e shfryzoj lojtari ma i mir i Sampodias , Cassano dhe shenoj per avantazhin e vendasve .
Nga ky qast Inter sulmonte me te gjitha forcat dhe ne minuten 76' pas nje krosimi te sakt nga Dejan Stankovic , rezultati u barazua ne 1:1, Hernan Crespoooo shenoj golin e ti i cili i ka mugur per shum koh !

Roma e shfryzoj ''kiksin'' e Interit dhe u afru ne 9 pik .
Por Inter ka shancin ta ris epersin ne tabel te merkuren ne duel direkt me Romen e cila vien ne ''Guissepe Meazza'' !!